W końcu spełniłaś swoje największe marzenie i się wydziarałaś. Możesz się chwalić kolorowym wzorkiem i dumnie nosić krótkie ubrania, by każdy go zauważył. Jeżeli myślisz, że nic więcej nie musisz robić, to jesteś w dużym błędzie. Ozdobienie ciała w taki sposób wiąże się ze stosowaniem specjalnej pielęgnacji skóry, pod którą został wprowadzony barwnik.
Zanim zrobisz tatuaż…
…wybierz wzór, który odzwierciedla twoje zainteresowania, osobowość lub środowisko, w którym się obracasz. Następnym krokiem jest znalezienie studia tatuażu i profesjonalnego tatuatora. Zwróć uwagę, by miejsce to było zadbane, ze sprzętami dobrej jakości, a wykonane prace były na jak najwyższym poziomie. Zapoznaj się z opiniami na temat studia tatuażu oraz sprawdź, jaka atmosfera tam panuje i jakie jest nastawienie do klienta.
Pamiętaj też o właściwym przygotowaniu organizmu i skóry do zabiegu. Na kilka dni przed zabiegiem nie wolno pić alkoholu, który pobudza krążenie krwi, co utrudnia wykonanie tatuażu. W dniu tatuowania zaś należy zrezygnować z kawy i papierosów. Równie ważną kwestią jest odpowiedni ubiór. Najlepiej wybierać luźne, przewiewne ubrania wykonane z naturalnych materiałów.
Jak dbać o tatuaż?
Wytatuowana skóra może być zaczerwieniona lub obrzęknięta, co utrzymuje się do kilku godzin po wykonaniu zabiegu. Tatuaż zabezpieczany jest folią spożywczą i opatrunkiem, który zmieniamy po około trzech godzinach w domu po przemyciu skóry mydłem bezzapachowym i posmarowaniu maścią. Po zdjęciu folii nie można dopuścić do wysychania tatuażu. Dlatego należy smarować go nawet cztery razy dziennie, nie drapać i nie doprowadzić do zanieczyszczenia. Po upływie około dwóch dni pojawią się strupki i swędzenie. Nie można ich zdrapywać, bo mogą pojawić się przebarwienia. Tatuaż nadal powinno się smarować maścią do całkowitego wygojenia. Przez dwa miesiące nie należy długotrwale moczyć wzoru, nie zaleca się kąpać w zbiornikach wodnych, opalać się i korzystać z sauny.
Dodaj komentarz