Endermologia to bezinwazyjny masaż mechaniczny, który w znacznym stopniu redukuje tkankę tłuszczową i zwalcza cellulit. Zanim odpowiemy na pytanie, na czym polega endermologia, zastanówmy się, skąd się bierze cellulit. Jak endermologia działa na cellulit, jakie przynosi efekty i jak często należy ją wykonywać?
Skąd się bierze cellulit?
Cellulit to rozrośnięte i nierówno rozmieszczone na ciele komórki tłuszczowe. Otoczone tkanką włóknistą uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne, a tym samym prowadzą do niedotlenienia skóry i powstawania na niej obrzęków. Z czasem komórki tłuszczowe zaczynają zajmować coraz większe powierzchnie ciała i tworzyć fałdy.
Skąd się bierze cellulit? Jego powodem może być niewłaściwy sposób odżywiania, stres lub siedzący tryb życia, ale zdarza się tak, że cellulit dotyka osoby, które prowadzą zdrowy tryb życia. Winna temu jest prawdopodobnie hemosyderyna, czyli kompleks białkowy, który magazynuje żelazo w komórkach. Hemosyderyna i kumulowane przez nią jony żelaza działają na tkanki toksycznie i w konsekwencji je deformują.
Dobra wiadomość jest taka, że rozwój cellulitu można zatrzymać. Jednym z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem jest endermologia, czyli masaż mechaniczny, który prowokuje komórki tłuszczowe do pozbywania się nadmiaru tłuszczu, poprawia mikrokrążenie i dotlenia skórę.
Endermologia na cellulit
Endermologia polega na rolowaniu skóry do wewnątrz i na zewnątrz za pomocą specjalnych głowic. Zabieg ma na celu pobudzenie głębokich warstw skóry i stymulowanie tkanki łącznej. W efekcie dochodzi do usprawnienia krążenia żylnego i limfatycznego oraz usuwania tłuszczu. Rozbite substancje tłuszczowe nie zalegają w organizmie, lecz zostają usunięte w procesach metabolicznych.
Na skutek endermologii dochodzi do stymulacji komórek tłuszczowych, co umożliwia pozbycie się tkanki tłuszczowej zalegającej na udach lub pośladkach. Ponadto dzięki pobudzaniu fibroblastów (komórek tkanki łącznej właściwej) odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny skóra staje się elastyczniejsza i jędrniejsza. Podczas zabiegu dochodzi do uwolnienia i w efekcie spalania tkanki tłuszczowej.
Endermologia sprawia, że komórki tłuszczowe zostają opróżnione, niweluje obrzęki i uelastycznia tkankę otaczającą cellulit. Z zabiegu na zabieg skóra staje się coraz gładsza.
Endermologia na cellulit ‒ efekty
Endermologia sprawia, że redukcji ulega najpierw tkanka tłuszczowa, a później cellulit. Już po kilku zabiegach dochodzi do zmniejszenia obwodu poszczególnych części ciała. Regularnie wykonywane zabiegi wyrównują powierzchnię tkanki podskórnej.
Endermologia pobudza pracę układu limfatycznego, co poprawia kondycję skóry i niweluje obrzęki. Ponadto zabieg stymuluje usuwanie nadmiaru płynów i toksyn z organizmu, dzięki czemu ciało oczyszcza się szybciej i skuteczniej. Endermologia daje także długotrwałe efekty: odżywia tkanki i wygładza skórę, a tym samym opóźnia proces starzenia. Dla najlepszych efektów warto zastosować tak zwaną dietę antycellulitową (warzywa, owoce, błonnik, produkty lekkostrawne oraz bogate w potas, węglowodany i witaminy z grupy B) i podjąć aktywność fizyczną.
Endermologia ‒ jak często?
Częstotliwość zabiegów endermologii zależy od stopnia zaawansowania cellulitu. Pełna kuracja obejmuje 10-12 zabiegów wykonywanych nawet 2 razy w tygodniu. Po tym czasie warto zdecydować się na zabiegi przypominające 1-2 raz(y) w miesiącu.
Dodaj komentarz