Ranking odżywek do rzęs

Pielęgnacja rzęs i najlepsze odżywki – sprawdź, po które warto sięgnąć

Jak dbać o rzęsy?

Mało kto zastanawia się nad tym, dopóki nie ma większych problemów z włoskami wokół oka. Wszystko się zmienia, kiedy zaczynają one wypadać i tracą kondycję, lub przestają rosnąć.

Aby zapewnić rzęsom zdrowie i piękny wygląd, niezmiernie istotne jest nie tylko odpowiednie obchodzenie się z nimi podczas codziennych zabiegów, ale również dogłębne odżywianie. Należy zdać sobie również sprawę, że najskuteczniejsza regeneracja rzęs to taka, która oddziałuje bezpośrednio na ich cebulki, wzmacniając każdą rzęsę i sprawiając, że staje się mocno zakorzeniona w mieszkach. Tylko silne, zdrowe cebulki są w stanie rodzić długie, mocne i zdrowe rzęsy. A zatem...

Jak wzmocnić cebulki rzęs?

Wiadomo, że zdrowy tryb życia i odpowiednia dieta bogata w witaminy przyczynia się do korzystnego wyglądu naszej skóry, włosów, rzęs czy paznokci. Należy jednak pamiętać, że organizm pobiera ważne dla niego składniki przede wszystkim do odżywienia komórek ciała – włosy, rzęsy i cała „urodziwa” reszta jest na końcu tej listy. Dlatego należy bezwzględnie wziąć sprawy w swoje ręce i nieco pomóc urodzie. Aby odżywić rzęsy, najlepiej sięgnąć po stworzone w tym celu serum – czyli specjalistyczną odżywkę do rzęs, opatrzoną małym pędzelkiem przypominającym eye-liner. Odżywki do rzęs zawierają szereg substancji pielęgnujących i wzmacniających włoski i oddziałują bezpośrednio na cebulki, ponieważ wchłaniają się w skórę powiek. Regenerując i wzmacniając włoski od podstaw, przyczyniają się do ich szybszego wzrostu i znacznie je pogrubiają oraz zagęszczają, ponieważ wydłużają na fazę wzrostu rzęsy, zwaną anagenem. Dzięki temu włoski mają więcej czasu na wzrost. Zwiększa się również ich ilość oraz grubość.

Jaka powinna być najlepsza odżywka do rzęs?

Najlepsze serum do rzęs to takie, które daje najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie. Oznacza to, że składniki odżywki skomponowane są w sposób, który daje rzęsom maksimum korzyści. Wybierając najlepszą odżywkę do rzęs, należy zwracać uwagę na:

- skład produktu – im dłuższy skład odżywki, tym gorzej dla rzęs; sytuacją idealną jest, gdy serum zawiera kilka dobrze przemyślanych i precyzyjnie skomponowanych substancji, które dbają o włoski, regenerując, upiększając i wzmacniając.

- wydajność – bywa, że odżywka do rzęs o dużej pojemności kończy się szybciej niż jej mniejsze „koleżanki” wszystko dlatego, że aplikacja lub konsystencja wymaga zużycia większej ilości serum. Często zdarza się również, że pędzelek dołączony do produktu jest zbyt duży i zbyt gęsty – przez to nabiera 3 razy więcej odżywki do rzęs, niż to konieczne.

- skuteczność – to jedno z głównych kryteriów wpływających na ocenę odżywki. Najlepsze serum do rzęs to takie, które działa już w pierwszym miesiącu stosowania (bywa, że wygląd i kondycja włosków poprawia się już po dwóch tygodniach, podczas gdy inne odżywki działają dopiero po zużyciu drugiej buteleczki).

Budowa rzęs i ich funkcje. Krótkie kompendium

  • rzęsy mają taką samą budowę jak włosy i są niczym innym jak zrogowaciałymi komórkami naskórka, czyli twardą i spoistą keratyną.
  • przeciętne oko „zawiera” około 200 (maksymalnie do około 250) rzęs na górnej powiece i 100 (maksymalnie do 150) na dolnej
  • każda rzęsa (podobnie jak włos) pokryta jest łuskami im zdrowsze rzęsy, tym mocniej łuski przylegają do łodygi
  • rzęsy osadzone są w mieszczących się w skórze mieszkach włosowych; są one połączone z naszym organizmem za pomocą tzw. brodawki włosa.
  • rzęsy są w stanie wchłaniać substancje z zewnątrz całą swą powierzchnią – takie zjawisko nazywane jest sorpcyjnością. Dogłębne i długotrwałe odżywienie gwarantuje im jednak jedynie bezpośrednie oddziaływanie na cebulki
  • rzęsy spełniają rolę ochronną – zabezpieczają wrażliwą gałkę oczną przed uszkodzeniami, insektami, brudem, kurzem, pyłem
  • dla kobiet rzęsy mają dodatkową, upiększającą funkcję, która nie zmieniła się od stuleci.
  • kolejną unikatową cechą rzęs jest higroskopijność – czyli zdolność wchłaniania wilgoci i wiązania cząsteczek wody we wnętrzu, jednak procent wody w rzęsie wynosi około 10%, zaś 90% każdego włoska stanowią proteiny (białka), w tym głównie keratyna i melanina
  • widzialna część rzęsy, czyli jej łodyga składa się z trzech części: powłoczki (czyli łusek), kory włosa, oraz rdzenia

Najlepsza odżywka do rzęs na rynku
– ranking produktów

1
Nanolash odżywka do rzęs

Odżywka do rzęs NANOLASH

Na pierwszym miejscu w rankingu pojawia się bardzo popularne i skuteczne serum do rzęs, które kobiety zadowolone z efektów działania Nanolash często polecają innym kobietom. Nanolash to odżywka elegancka. Ma piękne opakowanie: czarny mat i srebrne litery naniesione na zgrabną, smukłą buteleczkę o pojemności 3 ml.

2
Odżywka do rzęs Lashcode

Odżywka do rzęs LASHCODE

Kolejną odżywką, która zasługuje na uwagę, jest Revitalash. Serum występuje w różnych pojemnościach: 1 ml (wystarczy na 7 tygodni kuracji), 2ml (zawartość ma wystarczyć na 3 miesiące kuracji) oraz 3,5ml (według producenta wystarczy na ponad 6 miesięcy codziennej kuracji).

3
quickmax

Odżywka do rzęs Quickmax

Quickmax zajmuje kolejne miejsce w rankingu. Serum zostało ocenione jako popularna odżywka do rzęs, po której można doczekać się efektu długich rzęs. Quickmax jest ładnie wydana: odżywka do rzęs ma złotą buteleczkę, która mieści 5 ml odżywki.

4

Odżywka do rzęs Realash

Realash to kolejna odżywka w rankingu. Zdobyła popularność i zaufanie kobiet, ponieważ szybko i sprawnie regeneruje rzęsy. Serum Realash ma przyjemne wizualnie opakowanie, utrzymane w kolorach bieli i mięty. Sprawia bardzo estetyczne wrażenie. Plastik buteleczki jest gruby i wytrzymały.

5
m2 lashes

Odżywka do rzęs M2 Lashes

M2 Lashes to odżywka do rzęs, która zamknięta jest w ładnym i dosyć oryginalnym opakowaniu: przezroczysty plastik jest pomalowany na czarno tylko po jednej, wewnętrznej stronie. To daje wrażenie trójwymiarowości. M2 Lashes ma czarną nakrętkę i srebrną, harmonijną czcionkę.

6
beautylash

Odżywka do rzęs BeautyLash

Odżywka do rzęs Beautylash jest kolejnym produktem na liście. Pod względem opakowania i jego jakości przypomina odżywkę M2 Lashes – plastikowa buteleczka pokryta od wnętrza czarnym kolorem i zamknięta czarną nakrętką skrywającą pędzelek na dosyć krótkim trzonku.

7
feg

Odżywka do rzęs Feg

Feg jest kolejną, popularną odżywką, która w swoim czasie budziła duże zainteresowanie – głównie ze względu na niską cenę. W parze z ceną kosmetyku idzie jednak często jakość. Feg jest produktem wydanym w plastikowej buteleczce utrzymanej w biało-miętowej kolorystyce.

8
hairplus

Odżywka do rzęs Hair Plus

Hair Plus to produkt zamknięty w czarnej buteleczce z połyskującego plastiku. Zgrabne napisy i schludna czcionka czynią z niej produkt przykuwający uwagę, o estetycznym wykonaniu. Hair Plus ma pojemność 5 ml.

Odżywka do rzęs w pytaniach i odpowiedziach

1. Jak działa odżywka do rzęs?

Odżywka do rzęs działa w najbardziej newralgicznej i istotnej dla rzęsy części, czyli w jej cebulce. Serum jest nanoszone na skórę powiek w miejscu jak najbliżej cebulek, aby wniknąć do ich wnętrza i odżywić mieszki włosowe. Dzięki temu rzęsy zostają odżywione od korzeni i zaczynają rosnąć mocne, zdrowe i piękne. Dobrej jakości odżywka do rzęs wchłania się natychmiast w skórę, a efekty kuracji są widoczne już w ciągu pierwszego miesiąca stosowania.

2. Jak stosować odżywkę do rzęs?

Bezbarwną, płynną i dosyć rzadką substancję, jaką jest odżywka do rzęs, najlepiej nakłada się za pomocą aplikatora dołączonego do serum. Jest nim cieniutki pędzelek, a cała odżywka przypomina eye-liner i aplikuje się ją w podobny sposób – czyli malując pędzelkiem zamoczonym w odżywce cienką kreskę tuż za linią rzęs. Ważne jest to, żeby skóra powiek była czysta i sucha. Odżywka do rzęs zadziała najlepiej, gdy nałoży się ją wieczorem, po uprzednim zmyciu wszelkich kolorowych kosmetyków. Innymi słowy, należy trzymać się żelaznej zasady: najpierw wieczorny demakijaż, a następnie serum na porost rzęs.

3. Dlaczego odżywka do rzęs ma cieniutki pędzelek, a nie spiralkę?

Odżywka do rzęs ma zadziałać na ich cebulki, gdyż to zapewnia maksimum skuteczności i świetnie wpływa na kondycję rzęs. Dzięki maleńkiemu pędzelkowi aplikacja przebiega perfekcyjnie – serum do rzęs trafia tam, gdzie powinno, czyli wnikając w skórę, dociera do mieszków włosowych i tam gruntownie naprawia każdą rzęsę. Odżywki zaopatrzone w spiralkę działałyby powierzchownie, wolniej wnikając do wnętrza rzęsy i poprawiając jej wygląd i stan jedynie wzdłuż całej łodygi, omijając korzeń rzęsy.

4. Dlaczego odżywka do rzęs jest lepsza niż przedłużanie rzęs?

Odżywka do rzęs intensyfikuje ich wygląd i wydłuża je w bezpieczny sposób, a przedłużanie znacznie niszczy nasze własne rzęsy, osłabiając ich kondycję i sprawiając, że po zabiegu wyglądają bardzo nieatrakcyjne. Innymi słowy: odżywka do rzęs wydłuża włoski, jednocześnie je pielęgnując, a przedłużanie rzęs wydłuża je, jednocześnie je niszcząc.

5. Czy odżywka do rzęs jest w stanie zregenerować nawet bardzo zniszczone włoski, np. po przebytej chemioterapii lub częstym zabiegu przedłużania rzęs?

Odżywka do rzęs dobrej jakości i o odpowiednio dobranych składnikach jest w stanie odbudować i zregenerować nawet wyjątkowo zniszczone rzęsy lub te, które wypadły na skutek chemioterapii. Dzieje się tak, ponieważ wpływa ona na cebulki, stymulując je i pobudzając do pracy. Wszystko to skutkuje wzrostem nowych, zdrowych i mocnych rzęs.

6. Czy odżywki do rzęs mogą stosować osoby o wrażliwej skórze powiek i te, które noszą soczewki?

Dobre odżywki do rzęs są poddane badaniom i testom. Są one całkowicie bezpieczne dla osób o wrażliwej skórze i noszących szkła kontaktowe. Soczewki powinny być oczywiście wyjęte przed aplikacją serum, a odżywka nie powinna dostać się do oka.

7. Czy działanie odżywki będzie silniejsze, jeśli zaaplikuje się ją częściej niż raz na dzień?

Są odżywki do rzęs, które wymagają aplikacji dwa razy dziennie (najlepiej rano i wieczorem), ale należą one do mniejszości. Nakładanie serum więcej niż raz dziennie nie przyspieszy wzrostu ani regeneracji włosków. Nadmiar odżywki zostanie po prostu usunięty z organizmu, a odżywka szybciej się zużyje.