Kosmetyki, Twarz

Peelingi – czy warto je robić?

Czy wiesz, że najlepszym i najdokładniejszym sposobem na oczyszczanie skóry jest peeling? Wcale nie musimy w tym celu wydawać fortuny na pójście do kosmetyczki. Jeżeli wyobrażasz sobie, że to proces żmudny i długotrwały, jesteś w błędzie. Samodzielnie przygotowane kosmetyki często działają o wiele lepiej niż te drogeryjne.

Co to właściwie jest peeling?

Peeling polega na złuszczaniu martwego, zrogowaciałego naskórka. To zabieg stosowany zarówno w kosmetyce, jak i w dermatologii. Regularne złuszczanie jest w stanie poprawić kondycję naszej skóry, zlikwidować przebarwienia i wzmocnić naczynia krwionośne; nasza skóra zyskuje ładny koloryt, jest zrewitalizowana i odzyskuje naturalny blask. Ponadto peeling redukuje zmarszczki i trądzik, a wyrównując kolor skóry sprawia, że możemy dłużej cieszyć się opalenizną.

Peeling – po co go stosować?

Regularne stosowanie peelingu przynosi naprawdę pozytywne skutki dla naszej skóry. Zredukowanie martwego naskórka sprawia, że pory przestają się zatykać. Nasza cera zyskuje o wiele lepszą kolorystkę, znikają z niej wypryski, nie jest zanieczyszczona i szara. Domowy peeling to zabieg, który jest w stanie zlikwidować naprawdę wiele problemów skórnych i świetnie przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji.

Peeling wchłania się w najgłębsze warstwy skóry, dzięki czemu lepiej przyswajamy składniki zawarte w kosmetykach. Stosuj peeling systematycznie, a efekty zauważysz już po pierwszym zastosowaniu. Skóra stanie się o wiele bardziej gładka i promienna, zyskując naturalne zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami. Na pewno pragniesz cieszyć się piękną skórą. Koniec walki z przebarwieniami i zmarszczkami! Kolejną zaletą peelingu jest to, że działa relaksująco, jeżeli wmasowujemy go delikatnymi ruchami.

Jakie są rodzaje peelingów?

Najwyższe rankingi popularności zdobywają peelingi mechaniczne. Wykonuje się je za pomocą kosmetyku o szorstkiej konsystencji, które doskonale usuwają martwy naskórek.

Następny jest peeling chemiczny, czyli taki, gdzie wykorzystywane są substancje chemiczne. Są w stanie głęboko wniknąć w skórę, przez co jej regeneracja jest znacznie przyspieszona. Po złuszczeniu naskórka produkcja kolagenu znacznie się zwiększa, przez co możemy cieszyć się nawilżoną, piękną skórą. Takiego typu peelingi również można wykonać samodzielnie.

Ostatnią grupą są peelingi fizyczne wykonywane wyłącznie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Do ich wykonania potrzebny jest laser, suchy lód i ciekły azot. Naprawdę warto wybrać się na taki zabieg, jeżeli borykamy się z kłopotliwym trądzikiem, zmarszczkami czy bliznami.

Jak stosować peeling?

Najlepiej wtedy, kiedy zauważysz na swojej skórze liczne niedoskonałości i przebarwienia. Stosuj peeling po oczyszczeniu cery. Lekko zwilż skórę i masuj ją okrężnymi ruchami przez około dwie minuty, po czym zmyj kosmetyk. Pamiętaj, że najważniejsze jest regularnie stosowanie. Warto sięgać po peeling nie tylko wtedy, kiedy nasza skóra jest w złej kondycji, lecz chociaż raz w tygodniu. Nasza skóra jest wyjątkowo podatna na wszelkie zabiegi. Dzięki systematycznemu oczyszczaniu pomożesz skórze w procesie regeneracji. Wszystko możesz zrobić samodzielnie, więc nie powinno być z tym problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *