Jest niezwykle skuteczny, choć ma delikatne działanie. Nie ma ściernych drobinek, lecz usuwa naskórek. Najlepiej się sprawdzi na wrażliwej skórze, ale nie gorzej będzie wpływał na cerę trądzikową. Co to takiego? To oczywiście peeling enzymatyczny.
Jak działa peeling enzymatyczny?
Peeling enzymatyczny delikatnie złuszcza naskórek dzięki zawartości enzymów roślinnych. Zalicza się do nich na przykład bromelaina pozyskiwana z ananasa i papaina otrzymywana z papai. Te składniki pobudzają komórki skóry do regeneracji i przyspieszają powstawanie nowych. Dodatkowo oczyszczają pory skóry, nawilżają i wygładzają cerę. Peelingi enzymatyczne stosowane są w postaci maseczek aplikowanych na skórę na kilkanaście minut.
Dla kogo najlepsze są peelingi enzymatyczne?
Peelingi enzymatyczne można stosować niezależnie od rodzaju skóry. Świetnie sprawdzą się zarówno na cerze suchej, jak i tłustej. Taki rodzaj kosmetyku nie zawiera ściernych drobinek, dzięki czemu nie podrażnia i nie uszkadza naskórka. Peeling enzymatyczny można wykonywać i w gabinecie kosmetycznym, i w domu.
Jak stosować peeling enzymatyczny?
Twarz przygotowuje się do zabiegu poprzez przemycie jej tonikiem. Następnie nakłada się cienką warstwę peelingu na całą twarz lub tylko na wybrane miejsca. Po upływie około 10 minut twarz myje się letnią wodą. Jeżeli podczas zabiegu poczujesz pieczenie lub swędzenie, to produkt natychmiast zmyj z cery. Możliwe jest wystąpienie podrażnienia. Aby tego uniknąć, na dwa dni przed planowaną kuracją zrób próbę uczuleniową.
Peeling enzymatyczny z papają DIY
Do przygotowania peelingu enzymatycznego potrzebne ci będą: 1 łyżka mąki owsianej i 1/4 szklanki miąższu z papai lub zmielonych pestek owocu. Jak przygotować ten domowy kosmetyk? W blenderze połącz wszystkie składniki. Jeśli konsystencja jest zbyt lejąca, to możesz dodać odrobinę płatków owsianych. Następnie peeling nałóż na twarz na około 20 minut. Po upływie tego czasu buzię zmyj letnią wodą. Papaja jest bogata w witaminy C i E, które odżywią twoją cerę.
Dodaj komentarz