Ocet jabłkowy jest niemal w każdym domu – skrywa się w szafce kuchennej, tymczasem może mieć zastosowanie nie tylko w kuchni, ale i w łazience, ponieważ jest idealny w pielęgnacji skóry i włosów. Ocet jabłkowy obfituje witaminy, minerały i naturalne antyutleniacze, które świetnie wpływają na poprawę ich wyglądu i kondycji.
Ocet jabłkowy ma delikatny smak i zapach w porównaniu z popularnym octem spirytusowego. Dlatego można go spokojnie stosować w pielęgnacji. Jest też cennym źródłem witamin, minerałów i substancji odpowiedzialnych za leczenie i łagodzenie skórnych podrażnień a także – nabłyszczanie włosów.
Ocet jabłkowy – skład
- witaminy: A, B, C, E, P;
- minerały: potas, sód, krzem, magnez, fluor, chlor, żelazo, miedź, fosfor, siarka;
- kwasy organiczne: mlekowy, octowy, cytrynowy;
- antyutleniacze: witamina E i beta karoten.
Ocet jabłkowy to w 100% naturalny, bezpieczny i łagodny produkt, który może pełnić rolę kosmetyku. Do pielęgnacji stosuj dobry ocet jabłkowy, najlepiej ekologiczny.
Ocet jabłkowy – właściwości
Ocet jabłkowy ma właściwości, które doceniają osoby mające cerę problematyczną, tłustą, trądzikową i mieszaną, ale jest też doskonały do skóry naczynkowej. Sekretem w pielęgnacji skóry jest wybór odpowiedniego dla danej skóry stężenia octu.
Ocet jabłkowy jest idealny na trądzik – zapobiega powstawaniu nowych zmian skórnych, reguluje poziom sebum – skóra mniej się świeci, ponadto delikatnie złuszcza martwy naskórek, odświeża, oczyszcza skórę. Ocet jabłkowy wzmacnia też naczynia krwionośne i doskonale wygładza skórę, matuje, zwęża pory i rozjaśnia skórę oraz pomaga pozbyć się przebarwień.
Tonik z octu jabłkowego – właściwości i działanie
- wzmacnia ochronna barierę skóry;
- nawilża i chroni przed przesuszeniem;
- przeciwdziała stanom zapalnym;
- działa antybakteryjnie.
Jak stosować tonik z octu jabłkowego?
Tonik z octu to najprostsza domowa mieszanka DIY: rozcieńcz ocet w przegotowanej lub przefiltrowanej wodzie. W przypadku skóry tłustej, mieszanej, trądzikowej odpowiednie proporcje to 1:2. Jeśli masz cerę suchą, wrażliwą lub naczynkową zacznij od rozcieńczenia wody z octem w stosunku 1:4, stosuj go codziennie rano i wieczorem.
Możesz przechowywać go w lodówce, ale nie musisz, bo ocet ma właściwości konserwujące.
Ocet jabłkowy na włosy
Ocet jabłkowy świetnie wpływa nie tylko na wygląd i kondycję skóry głowy, ale i włosów. Stosowany w formie płukanki lub wcierki przynosi wiele dobrego. Poznaj korzyści ze stosowania octu jabłkowego na włosy.
Ocet jabłkowy na włosy – właściwości i działanie
- domyka łuski włosów, wygładza, nabłyszcza i zmiękcza;
- ułatwia rozczesywanie włosów;
- wzmacnia cebulki;
- zmniejsza wypadanie włosów;
- przywraca skórze głowy odpowiednie pH;
- podkreśla skręt kręconych włosów;
- oczyszcza skórę głowy, odbija włosy od nasady;
- reguluje poziom sebum i dba o świeżość włosów;
- spowalnia przetłuszczanie się włosów.
Płukankę z octu jabłkowego przygotujesz podobnie, jak tonik octowy – rozcieńczając ocet z wodą. Zalecane proporcje to 1 łyżka octu jabłkowego na 1 litr wody. Płukankę octową stosuj 1-2 razy w tygodniu jako ostatnie płukanie włosóœ. Nie musisz jej spłukiwać wodą.
Ocet jabłkowy możesz też dodawać do kąpieli, jeśli zmagasz się z krostkami na ciele – nie tylko pomoże je zwalczyć, ale też likwiduje on wszelkie przebarwienia potrądzikowe i posłoneczne, ponieważ delikatnie rozjaśnia on skórę. Ocet jabłkowy przywraca też skórze odpowiednie pH, wiec wzmacnia jej barierę ochronną. To jednej z najtańszych, a zarazem doskonałych kosmetyków do włosów, twarzy i ciała.
Ocet jabłkowy na włosy i skórę – opinie
Nie bez powodu ocet jabłkowy zbiera tak doskonałe opnie wśród blogerek, vlogerek i włosomaniaczek. To doskonała odżywka i tonik, który leczy i wspomaga regenerację skóry. Multifunkcyjny, naturalny, skuteczny i niedrogi kosmetyk z pewnością podbije również Twoje serce. Przekonaj się, jak piękne mogą stać się Twoje włosy dzięki niepozornemu jabłkowemu octowi. Wiele firm am w swojej ofercie gotowe octowe płukanki do włosów, wśród których najpopularniejsza wydaje się płukanka z innych owoców: malinowa płukanka od Yves Rocher może być dobra alternatywą dla octu z jabłek.
Dodaj komentarz