Makijaż

Makijaż na miarę gwiazd. Jak wybrać i używać rozświetlacza?

Rozświetlacz do twarzy to kosmetyk, który jak za dotknięciem magicznej różdżki (a dokładniej: za sprawą kilku pociągnięć pędzla po twarzy) nada Twojej skórze efekt zdrowej, wypoczętej buzi pełnej blasku i świeżości. Sekretem jest wybór odpowiedniego rozświetlacza i sposób aplikacji. Podpowiadamy, jak olśnić wszystkich promiennym makijażem i jak poprawnie używać rozświetlacza do twarzy.

Rozświetlacz do twarzy – dlaczego warto go stosować?

Rozświetlacz to produkt, który rozpromieni naszą skórę. Odpowiednio użyty działa cuda: odpędza zmęczenie z twarzy, odejmuje lat, nadaje buzi świeżości, optycznie odbija światło i odciąga uwagę od zmarszczek, a zatem wizualnie odmładza skórę, podkreśla kości policzkowe, nałożony nad górną wargą na tzw łuk kupidyna sprawi, że usta stają się bardziej ponętne. Zaaplikowany nad i pod linią brwi optycznie je unosi. Innymi słowy – to szybki sposób na ukryci mankamentów i poprawę cery.

Rozświetlacz do twarzy – rodzaje

Rozświetlacz w kamieniu

To najpopularniejsza forma rozświetlacza. Jest doskonały zarówno dla początkujących jak i wprawionych w makijaży twarzy osób. Rozświetlacz w kamieniu pomoże Ci uzyskać rożny efekt w makijażu: od twarzy delikatnie muśniętej kosmetykiem, aż po intensywne rozświetlenie wybranych partii buzi (np. przy wieczornym makijażu). Ten rodzaj rozświetlacza ma również najbogatszą gamę kolorystyczną: od waniliowych, beżowych i nude w tonacji ciepłej i zimnej, aż po tęczowe, (tzw. syrenie) kolory, oraz róże, fiolety, czystą perłę, błękit, a nawet pastelową zieleń.

Rozświetlacz w płynie

Ulubieniec wszystkich fanek intensywnego efektu glow na twarzy. Szczególnie popularny latem, podczas tzw festiwalowych trendów w makijażu. Daje na skórze intensywny efekt. Jest wyjątkowo trwały i doskonale napigmentowany. Taki rozświetlacz może mieć albo wyjątkowo rzadką, płynną formułę, albo nieco bardziej stężoną i kremową. Rozświetlacz w płynie nadaje się nie tylko do rozświetlania twarzy – można nim pokryć ramiona, dekolt, a nawet…nogi! Na ciało najbardziej nadaje się orzechowy, ciepły odcień, który doskonale podkreśla letnią opaleniznę.

Rozświetlacz w sztyfcie/kredce

To opcja dla perfekcjonistów, którzy zawsze dążą do precyzji w makijażu, oraz poszukują trwałego kosmetyku, który jest w stanie przetrwać wiele godzin na twarzy – bez konieczności poprawiania urody. Rozświetlacz w kredce nadaje się idealnie dla osób o suchej skórze – jego formuła dodatkowo wzmocni barierę naskórka i zabezpieczy skórę przed wysuszeniem i przed niekorzystnymi warunkami klimatycznymi.

Rozświetlacz sypki

Niezwykle delikatny i subtelny, często mineralny (w takiej formie nadaje się on również do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień). Sypki rozświetlacz będzie idealny dla cery tłustej, trądzikowej, mieszanej: nie przeciąży jej i nie zablokuje porów skóry. Taka forma jest również idealna na lato, do dziennego makijażu.

Jak dobrać rozświetlacz do koloru skóry (karnacji)?

To kluczowa sprawa przy zakupie dobrego rozświetlacza.

Ogólna zasada jest taka, aby rozświetlacz był dopasowany do typu urody

  • zimna karnacja to rozświetlacz o chłodnym odcieniu (srebrny, błękitny, lub czysta perła z poblaskiem szarości)
  • ciepła karnacja to rozświetlacze z domieszką odcieni złotych, morelowych, różowego złota. Perły z domieszką złota lub żółci

Pamiętaj jednak, ze nie musisz być w tej kwestii zbyt konserwatywna: wielu wizażystów zaleca, aby rozświetlacz dobierać nie do typu urody, ale do stroju. Jeśli więc w Twoim ubiorze dominują chłodne barwy, błękity, granaty lub zimny fiolet – rozświetlacz może współgrać kolorystycznie z odzieżą.

Jak poprawnie nakładać rozświetlacz na twarz?

Aby rozświetlacz „zadziałał”, czyli dał efekt młodej, promiennej cery, powinnaś go aplikować w określonych miejscach na twarzy. Oto one:

  • nad łukiem brwiowym – delikatną, cienka linią, która powinna być dokładnie zblendowana tak, by stapiać się z Twoją skórą
  • w środkowej części czoła – nakładaj go z umiarem tak, aby czoło nabrało gładkości, a bruzdy i linie optycznie się wygładziły
  • na linii nosa (na grzbiecie nosa) – rozświetlacz nałożony w tym miejscu optycznie wysmukli i jednocześnie zmniejszy nos
  • w wewnętrznych kącikach oczu – delikatne muśnięcie optycznie powiększy oczy i nada im blasku
  • pod łukiem brwiowym – to sprawi, ze ich linia optycznie uniesie się, a spojrzenie nabierze młodzieńczego wyglądu
  • na policzkach (u szczytu kości policzkowej) – cała twarz nabierze wymiarowości i świeżości
  • na środku górnej wargi (łuk kupidyna) – rozświetlacz nałożony w tej części twarzy sprawi, ze usta staną się pełniejsze i bardziej ponętne
  • na brodzie (w jej centralnej części) – uwydatni podbródek i uwydatni kontur w tej części twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *