Makijaż na lato powinien być lekki, prawie niewidoczny. Im więcej warstw kosmetyków nałożymy, tym szybciej twarz się spoci, a makijaż będzie wymagał poprawek. Jakie kosmetyki do makijażu wybierać na lato? Przedstawiamy przepis na letni makijaż.
Kosmetyki wielofunkcyjne na lato
Letni makijaż nie musi być tak dopracowany jak zimowy, ponieważ naturalna opalenizna nadaje cerze zdrowy, promienny wygląd. Aby chronić skórę przed oparzeniem, codziennie pod makijaż należy nakładać lekki krem z filtrem. Nie zaszkodzi dodatkowo spryskać twarzy mgiełką z filtrem UV, która utrwala makijaż.
Świetnym rozwiązaniem na lato są kosmetyki wielofunkcyjne, zwłaszcza kremowe sztyfty, kredki i olejki w pięknych kolorach, które nakłada się na usta, policzki i powieki. Jeden kosmetyk wystarczy, aby poprawić makijaż w ciągu dnia, a szczególnie po plażowaniu. Godne polecenia są także sztyfty do konturowania, które umożliwią wykonanie lekkiego makijażu oczu.
Na lato puder zamiast podkładu
Latem zamiast (klasycznego) podkładu warto stosować puder lub sypki podkład mineralny. W przypadku tłustej cery sprawdzi się puder prasowany, który lepiej matuje, a przy suchej ‒ sypki. Puder powinien być transparentny lub brązujący z niewielką ilością rozświetlających drobinek. Aby go zastosować, wystarczy nim oprószyć środek czoła, kości policzkowe i brodę. Aby zahamować pocenie w strefie T, na krem nakładamy warstwę bazy pod makijaż. Kobiety, które nie przepadają za pudrem, mogą go zastąpić kremem tonującym, ponieważ nawilża jak krem na dzień i delikatnie barwi jak podkład.
Kolorowe cienie na lato
Latem warto postawić na intensywne kolory: turkusy, zielenie, fiolety, żółcie i pomarańcze. W przypadku czerwonawej opalenizny lepiej zrezygnować z cienia różowego i zastąpić go kosmetykiem w kolorze écru, perłowym białym, delikatnym seledynowym lub jasnoniebieskim. Niezależnie od koloru opalenizny warto unikać cieni oliwkowobrązowych i brązowośliwkowych, ponieważ nadają skórze siną barwę.
Można używać tradycyjnych cieni w kamieniu lub wodoodpornych cieni kremowych, na przykład w sztyfcie. Aby nie gromadziły się w załamaniach powieki, należy je rozprowadzać równomiernie. Skóra, na którą aplikujemy kosmetyk wodoodporny, nie może być tłusta, ponieważ preparaty odporne na wodę rozpuszczają się w tłuszczu, więc nałożone na krem tracą na trwałości. Z tego powodu przed zastosowaniem cienia powieka wymaga lekkiego przypudrowania.
Kolorowe cienie warto łączyć z rozświetlaczami, aby nadać twarzy świeży wygląd. W tym celu można narysować świetlistą plamkę na górnej lub dolnej powiece – tuż nad lub pod tęczówką. W przypadku blisko osadzonych oczu rozświetlające punkty w wewnętrznych kącikach optycznie je od siebie oddalą. Z kolei małe oczy powiększy rozświetlacz nałożony tuż pod szczytem brwi. Aby rozświetlić powiekę już umalowaną, należy ją musnąć pudrem z mieniącymi się drobinkami.
Długie, gęste rzęsy na lato
Latem warto zaszaleć z kolorowymi tuszami. Niektórzy wizażyści uważają, że nie należy ich łączyć z cieniami w zdecydowanych kolorach, inni są zdania, że kolorowe rzęsy przy barwnych powiekach wyglądają spektakularnie i dają efekt pawiego oka. Tak czy inaczej taki makijaż nie pasuje do każdej kobiety, a już na pewno nie będzie odpowiedni do pracy. Panie, które nie czują się komfortowo z pawim okiem, nie powinny rezygnować z kolorowej maskary; warto ją połączyć z kreską brązowego lub czarnego linera.
Błyszczyk na lato
Lato to sezon błyszczyków. Piękne, soczyste usta świetnie się prezentują na tle opalonej skóry. Z tego powodu zamiast matowych szminek i konturówek warto używać delikatnych błyszczyków lub oliwek do ust w soczystych kolorach truskawki, brzoskwini lub maliny. Błyszczyki są półtransparentne, dlatego chociaż nie pozostawiają bardzo intensywnego koloru, dodają ustom świeżości. Ponadto ich aplikacja jest dziecinnie prosta i nie wymaga użycia lusterka.
Dodaj komentarz