Cera wrażliwa wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Jest niezwykle podatna na podrażnienia i uszkodzenia, a każdy, nawet najmniejszy, drażniący czynnik może wywołać trudne do wyleczenia skutki. Jeżeli chcesz uniknąć tych nieprzyjemności, to sprawdź, jak dbać o cerę wrażliwą.
Delikatność przede wszystkim
Skóry wrażliwej nie wolno myć produktami oczyszczającymi z agresywnie działającymi składnikami. Skutek? Twoja skóra będzie mocno ściągnięta i przesuszona, możesz nawet poczuć pieczenie i swędzenie. Dlatego do pielęgnacji tego typu cery używaj delikatnych, ale jednocześnie skutecznych preparatów. Dobrze sprawdzą się kosmetyki na bazie łagodzących, nawilżających i ochronnych substancji. Niezłe efekty dadzą również wody termalne i mgiełki stosowane w ciągu dnia. Dzięki nim zapewnisz wrażliwej skórze orzeźwienie, odświeżenie i nawilżenie.
Oczyszczaj delikatnie
Skóra wrażliwa nie lubi mocnego oczyszczania. Dlatego do demakijażu nie należy stosować produktów zawierających alkohol lub silnie działające detergenty. Przydadzą się zaś kremowe mleczka, żele lub śmietanki. Ich formuła jest bardzo lekka i nie pozostawia tłustej warstwy. Po oczyszczeniu bardzo ważne jest przemycie twarzy tonikiem, który przywróci skórze odpowiednie pH i mikroflorę. W pielęgnacji cery wrażliwej ważne jest też wybieranie takich produktów, które będą szczelnie zamknięte, by do środka nie przedostały się żadne bakterie i zanieczyszczenia.
Odpowiedni krem
Wybór odpowiedniego kremu to również bardzo ważna sprawa związana z pielęgnacją skóry wrażliwej. Krem może bowiem łagodzić podrażnienia, zapewniać ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i regenerować naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry. Wśród składników produktu powinny się znaleźć między innymi komórki macierzyste, lipidy, olejki i masła kosmetyczne.
Im mniej, tym lepiej
W przypadku pielęgnacji skóry wrażliwej ważna jest również kwestia związana z liczbą używanych kosmetyków. Nie ma bowiem najmniejszego sensu używać dużo produktów, nie należy też co chwila wymieniać preparaty. Dlaczego? Skóra wrażliwa nie lubi zmian i testowania coraz to nowszych kosmetyków. Wpływa to bowiem negatywnie na jej kondycję i może powodować podrażnienia.
Dodaj komentarz