Twarz

Witamina C – jak stosować? 

Witaminę C, jak wiele innych – należy stosować umiejętnie. Ważne, by uważać i nie łączyć jej z niektórymi substancjami i dobrać jej takie, z którymi stworzy najlepszy duet pielęgnacyjny. Dziś opowiemy o tym jak stosować najcenniejszą witaminę skóry, by doczekać się zdumiewających efektów. 

WITAMINA C i jej stężenie w kosmetykach 

Kosmetyki z niskim stężeniem witaminy C można stosować zarówno rano, jak i wieczorem, zaś te o wyższym stężeniu powinny być oczywiście stosowane jedynie wieczorem, gdyż mogą one podrażniać skórę.Korzystajhąc z dobrodziejstw witaminy C nie należy zapominać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych, zwłaszcza używając jej w wysoki steżeniu, ponieważ przy większych dawkach witaminy C skóra staje się wrażliwsza na promieniowanie słoneczne.

WITAMINA C – jakie połączenia kwasu L-askorbinowego są najlepsze?

1. Witamina C i resweratrol

Bardzo pożądane w jest w mieszankach  kosmetycznych połączenie witaminy C z resweratrolem (jest to cenny polifenol należący do flawonoidów). Nie dość, że stabilizuje on witaminę C, to dodatkowo ich wspólne działanie antyoksydacyjne jest bardzo skuteczne.

2. Witamina C i rutyna

Duet witaminy C i rutyny (flawonoid pochodzenia roślinnego) to także silne działanie antyoksydacyjne. Ponadto rutyna spowalnia utlenianie się witaminy C, więc przedłuża jej działanie.

3. Witamina C i witamina E

Witamina C jest jedną z najbardziej przyjaznych witamin. Szczególnie warto ją łączyć z inna “witaminą młodości”, czyli E. Witamina C ułatwia jej wnikanie i szybszy transport wgłąb skóry.

4. Witamina C i liposomy

czysta niestabilna witamina C rzadko jest stosowana obecnie w kosmetykach, ponieważ zastąpiła ją forma liposomalna. Pochodne witaminy C zamknięte w maleńkich liposomach są transportowane w najlepszej formie wgłąb skóry, gdzie działają antyoksydacyjne i zapobiegaj  procesom starzenia się skóry.

WITAMINA C – z tym jej NIE łącz

Nie zaleca się łączenia witaminy C z niacynamidem (witaminą B3) – powstaje wówczas kontrowersyjny duet, który sprawia, że te dwie substancje mogą się wzajemnie neutralizować, a nawet – poprzez tworzenie się kompleksu między witaminą B3 i C – wytwarzać szkodliwy nadtlenek wodoru.

Oczywiście warto pamiętać, ze owe ostrzeżenia  dotyczą jedynie czystej, niestabilnej formy witaminy C – kwasu L-askorbinowego, ponieważ jego pochodne, są bardzo stabilne w wyższych wartościach pH.

Witamina C dzięki swoim korzystnym właściwościom cieszy się niezwykłą popularnością. Najskuteczniejszą pochodną witaminy C jest tetraizopalmitynian askorbylu oraz 3-O etylowy kwas askorbinowy – najnowoczesniejsze pochodne witaminy C o silnej skuteczności antyoksydacynjnej. Te dwie formy witaminy C są bardzo stabilne i przy regularnym stosowaniu dają niezwykłe efekty  pielęgnacji i poprawie jakości skóry.

Pamiętaj też, że witamina C najlepiej sprawdzi się w formie serum, które ma właściwości do wnikania w głębsze partie skóry. Nakładaj je na noc pod ulubiony krem do twarzy, a po kilku dniach co rano będziesz się budziła z piękną, wypoczętą buzią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *