Mezoterapia jest bardzo popularnym zabiegiem, który poprawia kondycję cery i odejmuje lat. Mogą poddać się jej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie ma też ograniczonych wskazań co do części ciała, na której można mezoterapię wykonać. Czego jeszcze powinnaś dowiedzieć się o zabiegu?
Czy mezoterapia to skuteczny zabieg?
I to jeszcze jak! Od dawna mezoterapia cieszy się dużą popularnością, wysoką skutecznością i niesamowitymi efektami. Temu zabiegowi wiernych jest wiele kobiet, i to z każdego zakątka świata. Mezoterapia jest tak skuteczna, bo używa się podczas niej preparatów dobranych do rodzaju cery. Poza tym uważa się, że jest jednym z najlepszych zabiegów odmładzających, a efekty uzyskane za jej sprawą są podobne do tych po kuracjach botoksem, peelingami lub wypełniaczami.
Czy mezoterapia nadaje się do skóry tłustej?
Jasne, że tak. Dobierając substancję, która zostanie podana podczas zabiegu, można użyć takich składników, które odpowiadają potrzebom cery tłustej. Zabiegiem, który spotęguje działanie mezoterapii, jest peeling wykonany na początku terapii. Dzięki takiej kuracji skóra będzie pobudzona do regeneracji, otrzyma odpowiednią dawkę odżywczych substancji, stanie się ujędrniona i wygładzona, a stany zapalne wyciszą się.
Mezoterapia dla cery dojrzałej czy młodej?
Zabieg ten poleca się osobom w każdym wieku, niezależnie od rodzaju skóry. Co ciekawe mezoterapię można przeprowadzić nie tylko na twarzy, lecz także na dłoniach, szyi, dekolcie i skórze głowy. U osób z cerą dojrzałą zabieg wygładzi zmarszczki, uelastyczni skórę, rozjaśni przebarwienia. Młode osoby zaś dzięki mezoterapii mogą pozbyć się trądziku, blizn, cellulitu i rozstępów. Natomiast ci, którzy cierpią na nadmierne wypadanie włosów, mogą poddać się zabiegowi niezależnie od wieku i typu cery.
Mezoterapia igłowa vs mezoterapia bezigłowa
Mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu skórze leczniczych substancji za pomocą iniekcji. Mezoterapia bezigłowa zaś to zabieg z zastosowaniem fali magnetycznej, ultradźwięków lub jonoforezy. Za pomocą jednej lub drugiej metody można podać tylko konkretne substancje, np. kwas hialuronowy można wprowadzić w głąb skóry tylko za pomocą mezoterapii igłowej. Należy też pamiętać, że po zastosowaniu tej metody mogą pojawić się drobne krwiaki i siniaki. Trwa on około 20 minut; mezoterapia bezigłowa około godzinę.
Dodaj komentarz