Maski w płachcie są ostatnio bardzo popularną formą pielęgnacji skóry. Jednak aby miały jakiekolwiek działanie pielęgnujące, muszą być poprawnie zastosowane. Sprawdź, jak we właściwy sposób nakładać maski w płachcie i co dzięki temu zyskasz.
Odpowiednia pora aplikacji
Okazuje się, że nawet czas odgrywa dużą rolę w aplikowaniu maski w płachcie. Podobno najlepszym momentem jest późny wieczór, czyli godzina 21.00. Wtedy skóra zaczyna się regenerować i lepiej wchłaniać odżywcze składniki. Co więcej te cenne substancje pozostaną na skórze przez całą noc, zapewniając jej ładny wygląd z rana. Bardzo ważne jest również dokładne zmycie makijażu przed zaaplikowaniem maski.
Oczyszczanie skóry
Pamiętaj, że nie wolno ci zaaplikować maski na nieoczyszczoną twarz. Dlatego co wieczór zmywaj demakijaż, usuwaj sebum, pot, kurz i brud, oczyszczaj pory skóry. Nawet najmniejsza ilość zanieczyszczeń mogłaby uniemożliwić działanie kosmetyku i wniknięcie odżywczych składników maski w głąb cery. Do oczyszczania twarzy użyj mleczka lub żelu i toniku, który przywróci skórze odpowiednie pH.
Jak zaaplikować maskę?
Ostrożnie wyjmij maskę z opakowania i zdejmij folię ochronną. Następnie dopasuj otwory w płachcie do oczu, nosa i ust. Maskę dokładnie dociśnij, żeby pozbyć się pęcherzyków powietrza, a skórze zapewnić jak największy dostęp do odżywczych składników. Dzięki temu zapobiegniesz też szybszego utlenianiu się witamin, minerałów, roślinnych ekstraktów, które zawiera kosmetyk. Podobno maski w płachcie najlepiej nakłada się na leżąco.
A co potem?
Kiedy czas pielęgnacji wyznaczony przez producenta minął, zdejmij maskę. Nie możesz dopuścić do wysychania płachty, bo w ten sposób nie uzyskasz pozytywnego efektu. Maskę musisz wyrzucić, bo nie nadaje się do powtórnego użytku. Nie myj twarzy wodą, lecz wmasuj esencję, która się nie wchłonęła. W opakowaniu po masce również mogą znajdować się resztki esencji. Te także możesz nałożyć na skórę szyi i dekoltu.
Dodaj komentarz