Oliwa ozonowa to wciąż jeszcze mało znany produkt, nieczęsto wykorzystywany w kosmetyce. Stanowi ona – jak zresztą wskazuje nazwa – połączenie oliwy i ozonu, który w procesie barbotowania łączy się z cząsteczkami nienasyconych tłuszczów obecnych w oliwie. Takie połączenie intensyfikuje właściwości oliwy i tworzy z niej substancję silnie pielęgnującą i regenerującą skórę. Jakie unikatowe właściwości ma oliwa ozonowa?
Oliwa i ozon – idealny duet pielęgnujący i odżywiający skórę
Ozon jest już od ponad wieku znany jako środek doskonale ochraniający i leczący skórę. Poprawia metabolizm w komórkach i przyspiesza regenerację skóry. Jest on uważany za jeden z najdoskonalszych specyfików przeciwwirusowych, bakteriobójczych i przeciwgrzybiczych. Łagodzi stany zapalne, poprawia kondycję skóry, zapobiega niekorzystnym zmianom, leczy trądzik, krostki, zaskórniki i wszelkie podrażnienia, które mogą powstać na skutek niekorzystnego działania czynników zewnętrznych.
Oliwa z oliwek to źródło antyoksydantów, oraz szeregu witamin, cennych dla skóry (o właściwościach odmładzających, wzmacniających metabolizm wewnątrzkomórkowy i poprawiających koloryt cery). Oliwa to również dobre kwasy tłuszczowe, które regulują poprawność procesów zachodzących w skórze, poprawiają kondycję skóry i spowalniają procesy starzenia. Oliwa z oliwek doskonale ochrania skórę przed promieniami UVA, UVB.
Oliwa ozonowana – właściwości
Wspomnieliśmy już, że wtłoczenie cząsteczek ozonu do oliwy skutkuje powstaniem nowego specyfiku – czyli bogatszego o nowe, dobroczynne właściwości. Jak działa na skórę oliwa ozonowa?
- działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie
- doskonale oczyszcza skórę
- ujędrnia i napina naskórek
- wygładza skórę i dba o jej koloryt
- wygładza drobne zmarszczki
- reguluje poziom sebum
- ochrania naskórek przed zniszczeniem
- mikro cząstki ozonu pomagają transportować cenne składniki do głębszych warstw skóry
- ozon usprawnia procesy tlenowe zachodzące w komórkach skóry
- skóra staje się odżywiona
- znikają przebarwienia skórne
- leczy podrażnienia i goi rany skórne
- zapobiega urazom naskórka
- chroni przed słońcem, mrozem i wiatrem
- rewitalizuje skórę
- zadba o włosy i skórę głowy, wzmacniając je od cebulek aż po końce
Oliwa ozonowa – do jakiej skóry i dla jakiej cery?
Oliwa ozonowa jest tak uniwersalna i wielofunkcyjna, że zapewni kompleksową pielęgnację wszystkim rodzajom cery. Można ją używać zarówno przy leczeniu trądziku, jak i normalizowaniu sebum przy cerze tłustej lub mieszanej. Oliwa ozonowa ma też właściwości nawilżające, kojące i rewitalizujące, dlatego jest idealna dla skóry suchej, wrażliwej i zmęczonej. Oliwa ozonowa dobrze pielęgnuje również cerę naczynkową.
Jak stosować oliwę ozonową w pielęgnacji?
Można jej używać dokładnie tak, jak każdego innego naturalnego oleju: służy jako serum pod krem na noc, rewitalizującą emulsję pod oczy, składnik maseczek (np. z tych sypkich z glinki, które trzeba rozrabiać), dodatek do masek i odżywek do włosów oraz jako samodzielna maseczka na skórę głowy i włosy. Oliwa ozonowa jest również idealna do masażu skóry lub jako dodatek do kąpieli. Można ją wcierać w dłonie i stopy, lub dodawać do kąpieli dla stóp.
Dodaj komentarz