Twarz

Lato minęło, a przebarwienia zostały? Pozbądź się ich na dobre!

Letnie szaleństwa i wylegiwanie się na słońcu często zostawiają po sobie ślady. Takie, których wcale nie chcemy mieć. Co zrobić, gdy przebarwienia pojawią się na naszej twarzy? Można zastosować skuteczne zabiegi takie jak terapia depigmentacyjna, peelingi chemiczne i rozjaśnianie przebarwień laserem. Co wybrać?

Przebarwienia to problem, który pojawia się zwłaszcza u osób o jasnej karnacji, choć nie można uznać tego za regułę. Być może u tych, którzy mają ciemniejszą skórę, te różnice w wybarwieniu nie są aż tak zauważalne. A być może jest tak, że osoby o ciemniejszej karnacji mają więcej melaniny, czyli naturalnej bariery przed promieniami UV. U osób o jasnej cerze przebarwienia pojawiają się wobec tego częściej, bo słońce działa na nią silniej.

Nieważne jednak, jaka jest przyczyna – ważne, jak zlikwidować przebarwienia po lecie? Sposobów jest kilka, a każdy powinien dobierać ten odpowiedni do swojego zapotrzebowania. Do wyboru mamy kilka opcji.

Kuracje depigmentacyjne

Jeśli chcemy zlikwidować przebarwienia, które pojawiły się na naszej skórze po lecie, możemy sięgnąć po kuracje depigmentacyjne, czyli preparaty opracowane specjalnie do walki z przebarwieniami. Zawierają substancje, które hamują produkcję melaniny (barwnika skóry). To ich najważniejsze, choć nie jedyne działanie. Dzięki dodatkom substancji odżywczych, nawilżających i odbudowujących, taka terapia depigmentacyjna poprawia jakość skóry – spłyca zmarszczki, redukuje trądzik i uelastycznia skórę.

Skuteczność terapii depigmentacyjnych potwierdzają konsumentki. Warto pamiętać jednak, że efekty pojawiają się po 8 dniach od zabiegu. Nie należy zrażać się, gdy przebarwienia nie znikną od razu, a zaczną blednąć stopniowo. To normalne. Trzeba przygotować się też na to, że kuracja depigmentacyjna trwał minimum 3 miesiące.

Peelingi chemiczne

Na przebarwienia doskonałe są również peelingi chemiczne, choć one radzą sobie z płytkimi przebarwieniami, które nie sięgają w głąb skóry. Wynika to przede wszystkim ze sposobu, w jaki wyrównują koloryt skóry – robiąc to przez złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka i pobudzenie jej do regeneracji oraz odnowy komórkowej. Dobry peeling chemiczny zawiera enzymy i kwasy, które nie tylko złuszczają, ale też poprawiają jędrność skóry i wygładzają ją.

Oczywiście jest wiele różnych typów peelingów chemicznych o różnym stężeniu różnych substancji złuszczających. Dlatego to kosmetyczka dobiera peeling do rodzaju i głębokości przebarwień, uwzględniając też typ cery i jej kondycję. Jeśli peeling będzie dobrze dobrany, efekty zauważymy już po 2-3 zabiegach.

Laserowe usuwanie przebarwień

Dla tych, którzy wolą działać szybko i widzieć efekty niemal od razu po zabiegu, dobrym rozwiązaniem jest laseroterapia. Jest niezwykle skuteczna w likwidowaniu przebarwień, również tych wywołanych słońcem.

Na czym polega usuwanie przebarwień za pomocą lasera? To proste. Wykorzystując odpowiednio dobraną do osoby, jej skóry i typu przebarwień wiązkę światła, kosmetyczka laserem rozbija barwnik nagromadzony w skórze. W ten sposób przebarwienia zostają zmniejszone. Co ważne efekty widać już po jednym zabiegu, ale dla uzyskania pełnego efektu i utrzymania go potrzebna jest cała seria. Długość terapii laserowej ustalana jest indywidualnie.

Uwaga! Z zabiegów laserowych nie mogą korzystać osoby, które cierpią na bielactwo, cukrzycę, łuszczycę, opryszczkę lub nowotwory. Nie zaleca się ich również kobietom w trakcie ciąży i karmienia piersią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *